CSM Bucureşti, înfrângere importantă în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucureşti, una dintre reprezentantele României în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, a suferit o înfrângere greu de digerat, 27-31 cu Ferencvaros Budapesta, într-un meci jucat în deplasare, sâmbătă seara.Formaţia noastră a început greu meciul şi s-a văzut condusă rapid chiar şi la patru goluri diferenţă, 7-3 sau 9-5.Însă CSM a avut un forcing uluitor pe finalul primei reprize şi chiar a reuşit să intre la vestiare cu un avantaj de două goluri, 16-14.Minunea a durat doar câteva minute după pauză, unguroaicele reuşind să pună din nou stăpânire pe joc.Iar Ferencvaros s-a distanţat constant pe tabelă, impunându-se în cele din urmă cu 31-27, după ce a avut chiar şi cinci goluri în faţa reprezentantei noastre.Cristina Neagu (nouă goluri) şi slovena Lazovic (şapte goluri) au dus greul pe ofensivă, însă Ferencvaros a câştigat graţie omogenităţii echipei, nouă jucătoare din tabăra unguroaicelor reuşind să marcheze, faţă de doar şapte jucătoare din tabăra noastră.

Sursa: Observator